Błękitna Szkoła

błękitna szkoła strona 1 Sea Park Sarbsk - RIO CREATIVO - Fot.Tomasz Iwański (428) Sea Park Sarbsk - RIO CREATIVO - Fot.Tomasz Iwański (427)

Błękitna Szkoła jest ofertą skierowaną do grup zorganizowanych dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (szkoła podstawowa, gimnazjum). Ma na celu przedstawienie bogactwa życia podwodnego oraz jego ścisłych powiązań z różnymi aspektami ludzkiego życia. Udział w zajęciach uświadomi uczniom, że czasem wystarczy choćby na chwilę zmienić perspektywę obserwacji by poznać różnorodność świata.

Weź udział w całodniowym kursie i zdobądź tytuł Młodego Przyrodnika Morskiego!

Proponujemy zajęcia o tematyce:

BIOLOGIA MORZA BAŁTYCKIEGO

Wprawdzie biologia morza nie jest tak popularną profesją, jak biologia lądowa, ale to właśnie tu nad morzem mamy szansę się jej nauczyć i poznać. Na zajęciach uczniowie zapoznają się z ekosystemem Bałtyku i jego bioróżnorodnością. Stają się odkrywcami barwnego podwodnego świata pełnego niezwykłych roślin i zwierząt. Lekcja sprawi, że na kroplę słonej wody dzieci będą patrzeć inaczej, a muszla znaleziona na plaży będzie znanym już gatunkiem.

(Czas trwania: 45 min)

WALORY KULTUROWE I HISTORYCZNE OBSZARU PADOLINY ŁEBY - REDY

Będąc nad Bałtykiem warto poznać historię i kulturę nadmorskich terenów. Bliskość morza, jezior i rzek sprawiły, że zawód rybaka na trwałe wpisał się w tradycję i sposób życia mieszkańców. Uczniowie poznają tajniki zawodu rybaka, narzędzia połowu, rytm pracy, czy ludowe przesądy. Niektóre z nich przetrwały do dziś...

(Czas trwania: 45 min)

OCHRONA ŚRODOWISKA MORSKIEGO

Zajęcia są prowadzone w formie warsztatów. Zapewnia to aktywny udział wszystkich uczestników. Na lekcji omawiane są główne zagrożenia dla środowiska morskiego. Dzieci poznają skutki działalności człowieka, wspólnie opracowują plany zmian jakie należy wprowadzić by poprawić sytuację. Zapoznają się z gatunkami chronionymi oraz ginącymi. Stają się ekspertami w dziedzinie ochrony środowiska.

(Czas trwania: 45 min)

Oferta ważna w miesiącach: od kwietnia do października

W celu poznania większej ilości informacji na temat prowadzonych lekcji i chęci uczestniczenia prosimy Państwa o kontakt - tel.: 502 206 270