Park Miniatur Latarni Morskich

Sea Park Sarbsk - RIO CREATIVO - Fot.Tomasz Iwański (139) Sea Park Sarbsk - RIO CREATIVO - Fot.Tomasz Iwański (143) Sea Park Sarbsk - RIO CREATIVO - Fot.Tomasz Iwański (150)

Latarnie morskie są jedną z największych atrakcji turystycznych na polskim wybrzeżu. Turyści przemierzają całe wybrzeże aby odwiedzić każdą po kolei, ale jest też możliwość zobaczenia ich wszystkich w jednym miejscu w parku miniatur w Sea Parku.

Wszystkie eksponaty odwzorowane są z niezwykłą dbałością o szczegóły. W czasie spaceru możemy przejść całe polskie wybrzeże i zobaczyć z bliska latarnie morskie od najwyższej w Świnoujściu (64,8 m), poprzez piękne zabytkowe w Kołobrzegu czy Darłowie, po najniższą (13,5 m) znajdującą się w Jastarni, a tym samym dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tych urzekających budowli.  To świetne miejsce dla dzieci, więc jeśli zabierzemy je na taką wycieczkę, mogą się sporo nauczyć, a jednocześnie będą miały przy tym mnóstwo radości.

Kiedy mogą zobaczyć wszystko na własne oczy, łatwiej przyswajają i zapamiętują informacje. Park zaprasza jednak nie tylko dzieci. To także wyjątkowa gratka dla dorosłych, na których na pewno wrażenie zrobią modele wykonane z największą precyzją.

Park Miniatur to świetny pomysł na ciekawie spędzony czas i urozmaicenie wypoczynku nad morzem.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin Sea Parku w Sarbsku koło Łeby