Park otwarty od 1 kwietnia 2024
Park miniatur latarni morskich
Logo Fokarium SeaPark
Latarnie morskie są nieodłącznym elementem kultury wybrzeża. W Sea Parku można zobaczy wszystkie polskie latarnie, odwzorowane w skali 1:15. Modele zostały wykonane z ogromną dbałością o detale i szczegóły, tak aby do złudzenia przypominały oryginały Tablice informacyjne przy każdej z nich pomagają określić miejsce na mapie polskiego wybrzeża, wartość historyczną oraz kulturową.
Numer atrakcji: 2
OPIS

Wszystkie eksponaty odwzorowane są z niezwykłą dbałością o szczegóły. W czasie spaceru możemy przejść całe polskie wybrzeże i zobaczyć z bliska latarnie morskie od najwyższej w Świnoujściu (64,8 m), poprzez piękne zabytkowe w Kołobrzegu czy Darłowie, po najniższą (13,5 m) znajdującą się w Jastarni, a tym samym dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tych urzekających budowli.  To świetne miejsce dla dzieci, więc jeśli zabierzemy je na taką wycieczkę, mogą się sporo nauczyć, a jednocześnie będą miały przy tym mnóstwo radości.

Kiedy mogą zobaczyć wszystko na własne oczy, łatwiej przyswajają i zapamiętują informacje. Park zaprasza jednak nie tylko dzieci. To także wyjątkowa gratka dla dorosłych, na których na pewno wrażenie zrobią modele wykonane z największą precyzją.

Park Miniatur to świetny pomysł na ciekawie spędzony czas i urozmaicenie wypoczynku nad morzem.

Zobacz również
Wszystkie atrakcje